Producenci

Leasing na wyposażenie fryzjerskie i kosmetyczny

Opcje przeglądania

Każdy z nas marzy o miękkiej i idealnie gładkiej skórze stóp. Zwłaszcza w okresie letnim pragniemy bez obaw ubrać odkryte obuwie, nie martwiąc się o nieestetyczny wygląd suchych i zapominając o popękanych piętach. Z pomocą przychodzą nam kapturki i nakładki wraz z nośnikami. Nie musisz już trudzić się, szorując stopy pumeksem, czy taką do stóp. Nakładki i kapturki stosowane w gabinetach podologicznych i kosmetycznych, umożliwiają skuteczne usunięcie zrogowaciałej skóry, odcisków spowodowanych tarciem bądź długotrwałym uciskiem, oraz modzeli. Jedną z ciekawostek jest to, że odpowiednio dobrany rodzaj kapturka ściernego, doskonale sprawdzi się również podczas zabiegów manicure i stylizacji paznokci. Kapturki i nakładki ścierne to bardzo higieniczna alternatywa w usuwaniu zrogowaceń. Po zakończeniu zabiegu nie musimy martwić się odpowiednią sterylizację czy dezynfekcję narzędzi, jednorazowy kapturek po prostu wyrzucamy, a następnie sięgamy po nowy. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezpieczny i higieniczny zarówno dla klienta jak i specjalisty podologa, czy kosmetologa. Praca z kapturkami ściernymi gwarantuje rewelacyjne efekty.

Kapturki ścierne

Kapturki Ścierne do Frezarki

Kapturki ścierne to jednorazowe nakładki na specjalne frezy zakończone gumowym nośnikiem, wykorzystywane są głównie podczas zabiegów podologicznych i pedicure, rzadziej podczas stylizacji paznokci i manicure. Wykonane ze specjalnego płótna, do którego przy pomocą żywicy przyklejone są ziarna korundu. Na pierwszy rzut oka przypominają papier ścierny, jednak są wykonane ze specjalistycznych materiałów, które posiadają odpowiedne certyfikaty atesty. Porowata powierzchnia nakładek doskonale usunie odciski, zrogowacenia, modzele, pozostawiając skórę miękką i gładką. Na rynku kosmetycznym dostępne są kapturki ścierne walcowe, stożkowe i półokrągłe. Występują one w różnych kolorach, różnią się też średnicą części roboczej i gradacją. Gradacja, czyli tak zwana ostrość określa moc ścierną frezu. Kapturki i nakładki mocujemy na gumowy nośnik. Nośniki do kapturków ściernych mają różną wielkość, którą określa jego średnica. Analogicznie do wielkości nośnika należy dobrać odpowiedni kapturek.

Kapturki ścierne - Sklep z akcesoriami kosmetycznymi

Gradacja kapturków ściernych – którą wybrać?

Wybór odpowiedniej ziarnistości, czyli gradacji kapturka czy nakładki ściernej związany jest z efektem, jaki oczekujemy uzyskać. Każdy z rodzajów znajduje inne zastosowanie, dlatego warto mieć pod ręką kapturki o różnej gradacji. Kapturkiem gruboziarnistym, czyli takim o ziarnistości 80, usuniemy największe zrogowacenia na stopach i opracujemy popękaną skórę na pietach. Kapturek średniej ziarnistości, czyli taki o gradacji około 150, stosujemy jak peeling. Służy do opracowywania skóry bez większych zrogowaceń. Rewelacyjnie sprawdza się przy wygładzaniu powierzchni naskórka po użyciu frezu gruboziarnistego. Mniejsze rozmiary kapturków o tej gradacji świetnie nadają się do opracowywania wałów paznokciowych i skórek. Kapturek drobnoziarnisty, czyli taki o ziarnistości 240, używamy pod koniec zabiegu do wygładzenia skóry lub płytki paznokcia. Niewielki rozmiar ziaren idealnie sprzyja również wygładzaniu wałów paznokciowych i opracowywaniu skórek.

Średnica nakładek i kapturków ściernych – jakie to ma znaczenie?

Kapturki ścierne do frezarek

Zróżnicowane średnice kapturków ściernych wymuszają ich odmienne zastosowanie. Im bardziej precyzyjną pracę planujemy wykonać, tym mniejsza średnica kapturka należy użyć. Warto pamiętać również o tym, że im większa średnica kapturka ściernego, tym mniejsze obroty należy ustawić na frezarce, aby nie spowodować przeciążeń silnika. Jak zatem wybrać odpowiedni rozmiar? Według potrzeb. Najmniejsze kapturki, te o średnicy 5 mm, wykorzystamy głównie do zabiegów precyzyjnych takich jak szlifowanie zrogowaceń przy paznokciach, opracowywanie wałów okołopaznokciowych, opracowywanie punktowych hiperkeratoz. Kapturki i nakładki o średnicy 7 mm sprawdzą się do opracowywania większych powierzchni skóry. Są również idealne do wygładzania i szlifowania skóry po zabiegu wycinania odcisków i modzeli przy pomocy skalpela. Kapturki o średnicy 10 mm i 13 mm to jedne z najczęściej wykorzystywanych w podologii. To idealny rozmiar do usuwania zrogowaciałej skóry i opracowywania większych powierzchni takich jak podeszwy stóp, czy piety. Największym i zarazem najrzadziej stosowanym rozmiarem jest kapturek ścierny o średnicy 16 mm. Genialnie sprawdza się w opracowywaniu i wygładzaniu dużych fragmentów skóry, jednakże spora średnica wymusza mniejsze obroty frezarki podczas pracy.
 

Kapturki i nakładki ścierne – do jakich zabiegów używać?

Nakładki i kapturki ścierne używane są w profesjonalnych gabinetach podologicznych i kosmetycznych. W zależności od wybranego rodzaju używamy ich podczas zabiegów podologicznych, pedicure leczniczego i pedicure kosmetycznego do usuwania nadmiaru zrogowaciałej skóry i odcisków. Idealnie nadają się do usuwania zrogowaciałego naskórka z palców i podeszwy stopy. Używane do usuwania zmienionej chorobowo skóry np. hiperkeratoz, modzeli, nagniotków, grubej skóry w obrębie pękających pięt oraz niektórych warstw odcisków na stopach. Świetnie nadają się również do pracy w trudno dostępnych miejscach podczas zabiegów pedicure. To jednak nie jest koniec ich możliwości. Kapturki i nakładki ścierne stosuje się również w czasie zabiegów manicure podczas skracania płytki paznokcia oraz do wygładzania masy żelowej i usuwania starych warstw z płytki.

Jak używać kapturków ściernych?

Praca z użyciem kapturków i nakładek ściernych jest możliwa tylko przy zastosowaniu dedykowanych do tego celu frezów z gumowym nośnikiem. Kapturek powinien być nałożony na nośnik o tym samym rozmiarze i kształcie. Kapki ścierne półokrągłe przystosowane są do zakładania na nośnik gumowy. Nakładki ścierne tak zwane walce (przelotowy), przystosowane są do nakładania na nośnik stalowy jak frezo-wałek lub tak zwany mandrel. Materiał, z którego wykonane są kapturki i nakładki uniemożliwia ich sterylizację. Każdy kapturek oraz nakładka są jednorazowego użytku. Natomiast nośniki gumowe są produktami wielokrotnego użytku. Po każdym zabiegu nośnik należy bezwzględnie poddać dezynfekcji, a nawet sterylizacji.

Podologiczne kapturki ścierne i nośniki – jakie zalety stosowania?

Kapturki podologiczne wyróżnia łatwość użycia. Zaletą ich stosowania jest skuteczna, precyzyjna i szybka praca. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i stopniach gradacji, pozwalają znaleźć idealne rozwiązanie do oczekiwanego zastosowania. Kapturki ścierne do pedicure i manicure są jednorazowe, więc odpada problem z ich czyszczeniem. Nie trzeba ich sterylizować ani dezynfekować – po zakończeniu zabiegu, zużyty kapturek wyrzucamy do odpowiedniego pojemnika. Używanie kapturka ściernego minimalizuje niebezpieczeństwo skaleczeń. Diabetycy podczas zabiegu mogą czuć się całkowicie bezpiecznie. Możliwe jest bezurazowe i bezproblemowe leczenie pacjentów o obniżonym progu odczuwania bólu i temperatury, a gojenie się ewentualnych ran odbywa się bez powikłań.

Jeśli potrzebujesz więcej fachowych informacji na temat kapturków ściernych i nośników, zapraszamy do wpisu na naszym blogu o tematyce kosmetycznej - KAPTURKI ŚCIERNE DO CZEGO SŁUŻĄ I JAK UŻYWAĆ?

Kapturki ścierne EXO - Hurtowe ceny

Czym kierować się przy wyborze kapturków ściernych?

Kapturki ścierne przede wszystkim powinny być dobrej jakości, solidnie i trwałe. Mimo tego, że są to produkty jednorazowego użytku, powinny pochodzić ze sprawdzonego źródła. Muszą solidnie trzymać się na nośniku, a materiał ścierny nie powinno osypywać się podczas wykonywania zabiegu. Internetowy sklep kosmetyczny GetFull oferuje kapturki ścierne EXO są one gwarancją bezpieczeństwa precyzji podczas pracy.

Kapturki podologiczne czy frezy? 

Frezy podologiczne i kapturki ścierne do pedicure posiadają różne właściwości, a ich zastosowanie tylko w części się pokrywa. Dlatego powinny być używane jako narzędzia uzupełniające się, a nie jako produkty zastępcze. Odpowiedni sprzęt i wyposażenie to fundament profesjonalnego salonu kosmetycznego, czy gabinetu podologicznego. Warto inwestować w wysokiej jakości sprzęt, narzędzia, akcesoria, preparaty specjalistyczne, narzędzia rotacyjne wykonane z różnych materiałów, jak również w nakładki i kapturki ścierne o różnej wielkości i ostrości.

Nakładki i kapturki ścierne w sklepie online GetFull.pl

W hurtowni kosmetycznej GetFull odkryjesz bogatą ofertę kapturków ściernych i nakładek podologicznych w różnych kolorach, kształtach, rozmiarach i gradacjach. Oczywiście kupisz także gumowe nośniki do ich montażu. W sprzedaży posiadamy tradycyjne, najczęściej wybierane i stosowane nakładki ścierne firmy EXO, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania i cieszą się coraz większą popularnością.

Kapturki ścierne - precyzja i komfort w każdym zabiegu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl